تلفن دفتر تهران 021 88890919(20خط) تلفن دفتر کرج 02636313763

سرزمین پارس چارتر کننده اصلی ماهان آنتالیا آماده فروش و ثبت نام تورهای تابستان و تورهای پائیز 96 می باشد.. 
دیدنیهای ترکیه

کشور ترکیه

هواپیمایی :

کشور ترکیه

کشور ترکیه

کشور ترکیه کشوری حاصل خیز و پر آب در همسایگی شمال غرب کشورمان ایران و تنها کشور همسایه که قسمتی از خاک ان در خاک اروپا است.

نقشه کشور ترکیه به تفکیک استانهای کشور ترکیه

دیدنیهای ترکیه - کشور ترکیه

کشور ترکیه – مراکز دیدنی ترکیه

 

 

 

به زودی اطلاعات کامل از کشور ترکیه جهت استفاده عموم در این سایت قرار خواهد گرفت.

اطلاعات مفید در مورد کشور ترکیه

نام رسمی                                      جمهوری خلق ترکیه

پایتخت  کشور ترکیه                           انکارا جمعیت انکار ۳٫۷۶۳٫۵۹۱ نفر در سال ۲۰۰۷

تاریخ استقلال   کشور ترکیه                  دارای قدمت تاریخی تاسیس جمهوری ترکیه سال ۱۹۲۳

مساحت کشور ترکیه                        ۷۷۹٫۴۵۲ کیلومتر مربع سی ششمین کشور جهان

جمهیت کشور ترکیه                         ۷۱٫۰۰۲٫۰۰۰ نفردر سال ۲۰۰۸ هجدهمین کشور جهان

نوع حکومت  کشور ترکیه                    جمهوری چند حزبی بل یک مجلس قانونگذاری

رئیس حکومت  کشور ترکیه                  رئیس جمهور وقت

نژاد                                             ترک ۶۵٫۱% کرد ۱۸٫۹% ۷٫۲% و بقیه ۸٫۸% از کل جمعت

دین رسمی کشور ترکیه                   مسلمان ۹۷٫۵% بدون دین ۲%و بقیه۰٫۵% از کل جمعیت

زبان رسمی   کشور ترکیه                    ترکی زبان رسمی کشور ترکیه

واحد پول      کشور ترکیه                    واحد پول کشور ترکیه لیرترک=۱۰۰ کروش

شهرهای مهم ترکیه

شهرهای مهم کشور ترکیه                استانبول با ۱۰٫۷۵۷٫۳۲۷ نفر ازمیر ۲٫۶۰۶٫۲۹۴ نفر بورسا ۱٫۴۳۱٫۱۷۲ نفر ادانا ۱٫۳۶۶٫۰۰۰ هزار نفر

برای سفر به ترکیه مرور کوتاه از اطلاعات مفید کشور ترکیه در طول سفر کمک می کند به کجاها سفر کنیم.

ابتدا  شهر استانبول پایتخت توریستی و تجاری کشور ترکیه.

شهر استانبول ترکیه

استانبول شهری است که نیمی از آن در قاره آسیا

و نیمه دیگر آن در قاره اروپا قرار دارد. این شهر محل

اتصال دو قاره است. در قلب این شهر تنگه بسفر قرار

گرفته که محل تلاقی آبهای دریای سیاه ، دریای مرمره

و خلیج شاخ طلایی است.

کشور ترکیه و شهر استانبول از مناطق دیدنی آن کشور

کشور ترکیه شهر استانبول

شهر استانبول در کشور ترکیه

دوران امپراتوری رومیان در استانبول

در دوران امپراطوری رومیان ، بیزاسن ها و عثمانی ها استانبول همواره پایتخت کشور ترکیه محسوب می شده و این شهرهمواره به گذشته تاریخی غنی و درخشان خود افتخار می کند. در عین حال استانبول با توجه به رشد فزاینده ای که از نظر توسعه شهری دارد آینده ای روشن را در پیش رو دارد.

وجود موزه ها ، کلیساها ، کاخ ها ، مساجد با شکوه ، بازارها و نیز طبیعت زیبای این شهر همواره باعث شگفتی گردشگران می شود. باید گفت این آثار از نظر کمی تعدادشان بسیار فراوان بوده و در عین حال بسیار زیبا هستند.

اگر در ناحیه غربی تنگه بسفر به زیبائی غروب آفتاب و رنگ قرمز آن نگاهی بیندازد دلیل اینکه چرا ساکنین این منطقه قرن ها پیش این سرزمین را برای زندگی خویش انتخاب کرده اند خواهید فهمید. در یک چنین لحظه ای از غروب آفتاب در خواهید یافت که چرا این شهر بعنوان یکی از درخشنده ترین شهرهای دنیا مطرح است.

تنگه استانبول (تنگه بسفر) در کشور ترکیه


در مدت اقامت خود در استانبول ، هرگز گشت و گذار با قایقهای قدیمی و سنتی در تنگه بسفر را فراموش نکنید. این تنگه در واقع قاره اروپا را از قاره آسیا جدا می کند. سواحل تنگه بسفر ترکیبی است از زمانهای گذشته و حال و به نوعی شکوه و جلال امروزی و زیبائی و سادگی گذشته را به تصویر می کشد. هتل های مدرن و ویلاهای چوبی قرار گرفته در حاشیه ساحل به همراه کاخهای زیبای مرمرین که در مجاورت قلعه های سنگی روستائی و دهکده های کوچک ماهیگیری قرار گرفته جذابیت این منطقه را دو چندان نموده است. گردش با قایق یکی از بهترین راههای تماشای اطراف تنگه بسفر است .

با گردش در این منطقه توسط قایق که بصورت زیگزاگ حرکت می کنند شما این امکان را خواهید داشت تا تقریباً تمامی ساحلهای اطراف تنگه را از نزدیک مشاهده کنید.

کاخ دولمه باخچه

در حین گذر از تنگه با کشتی، منظره زیبای کاخ دلما باغچه از ساحل کاملاً مشخص است و کمی آنطرف تر عمارات پادشاهی ییلدیز نیز بر کیفیت این مناظر افزوده است. هم چنین شما می توانید کاخ چراغان که در سال ۱۸۴۷ توسط سلطان عبدالعزیز مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و امروزه نیز بعنوان هتلی بزرگ مورد استفاده قرار میگردد را از روی قایق تماشا کنید.

ایستگاه بعدی یعنی منطقه ارتاکوی، محله ای است که هر یکشنبه هنرمندان گردهم آمده و هنرهای دستی خود را در خیابانها چیده و به خریداران عرضه می کند. تجمع انسانها ئی با شکل و رنگهای مختلف در این مکان ، صحنه های بسیار زنده و زیبائی را به وجود می آورد.

در این محل یک کلیسا، یک مسجد و یک کنیسه وجود دارد که صدها سال است در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. در کنار نمونه هائی از معماری قدیمی و سنتی در استانبول ، نمونه ای از بزرگترین پلهای معلق دنیا به نام پل بسفر نیز به چشم می خورد که در واقع نقطه تلاقی قاره آسیا و اروپا نیز به شمار می آید

دهکده ماهیگری کانلیجا

دهکده ماهیگری کانلیجا منطقه جالب دیگری است که در بخش آسیائی قرار گرفته است. این منطقه امروزه بعنوان یکی از مکانهای مورد توجه مردمان استانبول نقش مهمی را ایفا می کند. مردم علاوه بر استفاده از کافه رستورانهای اطراف این منطقه ، معمولا برای خرید ماست این منطقه که بسیار خوشمزه و مشهور نیز است به این منطقه می آیند.

کمی آنطرف تر از محله کانلیجا و چوبوکلو محله بیکوز کر سو قرار گرفته که ، گذرندان ساعاتی در رستورانها و کافه های این منطقه که دارای مناظر زیبائی نیز می باشد بسیار لذت بخش خواهد بود.

کرجی های روی باد

در بخش اروپائی و در محله تارابییا، کرجی های بادی در روی آب و در لنگرگاهها گوئی به رقص در آمده اند. ضمن اینکه شما می توانید در رستورانهای اطراف این منطقه هم طعم غذای دریائی از جمله ماهی را نیز بچشید. این رستورانها از منطقه تارابیا شروع شده و تا محله ساریرو بیوک دره ادامه می یابد. بزرگترین فروشگاه ماهی در منطقه ساریر استانبول قرار دارد که به خاطر انواع بورک هایش (کلوچه هایش) شهرت دارد. پس از گذر از این محله تنگ و باریک مسیر کم کم پهن تر شده و به سمت دریای سیاه امتداد می یابد.

شهرهای اطراف استانبول: آدا پازاری- بویوک آدا
بویوک آدا: شامل گردش با کالسکه و یا گذراندن ساعاتی در سواحل این منطقه .

جزایر اطراف استانبول: کنیالی-صدف-بورگاز-هی بلی آدا

شهر آنتالیا دومین شهر توریستی کشور ترکیه:

 

آنتالیا (Antalya)  موقعیت شهر آنتالیا در  جنوب کشور ترکیه سواحل مدیترانه
 

 

شهر آنتالیا-دیدنیهای آنتالیا

شهر آنتالیا-antalya city

شهر انتالیای ترکیه

شهری زیبا و تاریخی است که در سواحل دریای مدیترانه واقع شده است و به خاطر جذابیت های طبیعی همه ساله پذیرای ۸ میلیون توریست از نقاط مخلف جهان می باشد .شهر آنتالیادر کشور ترکیه بیش از ۳۰۰ روز در سال آفتابی و فقط ۴۰ الی ۵۰ روز ابری و بارانی است و دارای آب و هوای گرم مدیترانه ای می باشد.

فرودگاه آنتالیا یکی از پر رفت آمد ترین فرود گاه ها ی کشور ترکیه می باشد که هر روز۶۰۰هواپیمای ورودی و ۶۰۰هواپیمای خروجی دارد.

 منطقه کمر آنتالیا


شهری است که در ۴۰ کیلومتری آنتالیا قرار دارد و به علت فراوانی منابع آب شیرین ،مقدار شوری آب چندان بالا نیست. به دلیل داشتن مناظر طبیعی فوق العاده زیبا و همچنین آب زلال و نسبتا شیرین همه ساله مورد بازدید توریست های زیادی قرار گرفته است و استفا ده از دریای آن بهترین راه ،گشت با کشتی است که هم فرصتی برای لذت از مناظر زیبای آنجا وهم فرصتی برای شنا کردن در آب زلال دریا را به شما خواهد داد وهمچنین لحظات زیبا و رویا یی در انتظار کسانی که علاقه مند به غواصی در آبهای زیبای مدیترانه می باشند.

 منطقه بلک آنتالیا


شهری است که در ۳۵ کیلومتری آنتالیا واقع شده است.

در این منطقه به دلیل وجود جنگل های کاج وساحل ماسه

ای صنعت توریسم رواج زیادی دارد و همچنین بیشترین

زمین های گلف را در خود جای داده است. این شهر دیدنی

فاصله کمی با مکان های تاریخی همچون آسپندوس و پرگه دارد.

ماناوگات
رودخانه ای است بی نظیر که از جنوب کوه های طرس جاری میشود و به در یای مدیترانه میپیوندد. بهترین راه بازدید از این رود خانه گشت با کشتی است که از کنار شهر زیبای سیده عبور می کند و فرصتی برای بازدید از مناظر دیدنی اطراف را به ارمغان می اورد .همچنین مسافران این کشتی زمانی برای شنا در رودخانه ماناوگات و سپس در یا ی مدیترانه را در بر خواهد داشت.

پرگه
شهری باستانی است که در۱۸ کیلو متری آنتالیا قرار گرفته است. در قرن ۱۲ (قبل از میلاد) یونانیان مهاجر کوچ عظیمی از شمال شهر ترکیه به جنوب آن داشتند. با آمدن آنها به شرق شهر مدرن ترکیه (جنوب ترکیه) نژادهای مختلف به اینجا وارد شده و یونانیان اسم آن منطقه را پامفیلیا نامیدند. در آن زمان پامفیلیا مکانی مهم برای تجارت در شهر پرگه بود که هم اکنون به عنوان شهری تاریخی یاد میشود.

آسپندوس آنتالیا


که به آمفی تاتر معروف است که در۸ کیلو متری شهر سریک واقع شده است .این شهر ۱۰۰۰ سال قبل از میلاد به دست یونانیان بنا شده است و یکی از ثروتمند ترین شهر های زمان خود بوده است. آمفی تاتر این شهر ۲۰۰ سال بعد از میلاد توسط رومی ها بنا شده که آسپندوس در مسیر پر رونق تجاری آن زمان همه را حیرت زده میکند و اکثر توریست ها یی که به آنتالیا می آیند از منطقه تاریخی و زیبا دیدن می کنند.

شهر کوش اداسی و یا جزیره کوش آداسی از دیدنیهای کشور ترکیه

کوش آداسی (Kusadasi)  موقعیت شهر کوش اداسی در غرب کشور ترکیه

شهر کوش آداسی کشور ترکیه-کشور ترکیه شهر کوش آداسی

شهر کوش آداسی در کشور ترکیه

موقعیت شهر کوش آداسی

در ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین قرار داشته و در نوار ساحلی منطقه اژه واقع گردیده است. این شهرستان که از شمال باسلجوق و پاموجاک و از جنوب با شبه جزیره دیلک همسایه است در کانون مراکز مهم گردشگری از جمله ازمیر ، افس ، مریم آنا ، میلت ، دیدیم ، پاموک کاله ، مارماریس و بودروم قرار دارد.

بندر کوش آداسی بعلت نزدیکی با جزیره یونانی ساموس ، برای گردشگرانی که به ترکیه مسافرت می کنند در واقع درب دوم مهم دریایی به شمار می رود .

راه ارتباطی: از طریق جاده زمینی و مسیر دریایی می توان به کوش آداسی رفت و آمد نمود. بندر کوش آداسی یکی از بنادر مهم منطقه می باشد. نزدیکترین فرودگاه به کوش آداسی، فرودگاه ازمیر است.

شهر بدروم یکی از شهرهای توریستی کشور ترکیه.

 

بـــــدروم (Bodrum)  – موقعیت بدروم در جنوب غرب کشور ترکیه

کشور ترکیه شهر بدروم

شهر بدروم در کشور ترکیه

شهر بدروم

هومروس Homeros در توصیف بودروم آن را سرزمین آبی های ابدی خوانده و جواد شاکر نیز گفته است که به جای آنکه در مکانی غرق در نور بخوابید ، در اینجا غرق در نور زندگی کنید. در طول تاریخ ، بودروم که در گذشته Hali Karnassosخوانده می شد همیشه صحنه مبارزه برای حاکمیت بر این دیار بوده است. بدروم کشور ترکیه
بودروم بروی یک شبه جزیره بوجود آمده از ادغام بنا در شرق و غرب با قلعه بلند ، خانه های سفید رنگ ردیف شده در کناره های دو بندر ، گنبدها و کوچه های تنگ منتهی به دریا با کشتی های تفریحی که شهرت جهانی یافته اند و نیز با کارخانه های کشتی سازی خود یک سرزمین مشهور شده است.

صنعت گردشگری بدروم

امروزه بودروم ، همه عناصر و عوامل لازم و قابل انتظار برای یک

منطقه توریستی را در خود جمع کرده یکی از مراکز مهم گردشگری

است که در تابستان و زمستان قابل زندگی است. از صاحبان

کشتی های تفریحی ثروتمند تا گردشگرانی که با بودجه محدود

خود از چهار گوشه جهان به اینجا سرازیر می شوند و تعطیلات

طولانی تابستانی خود را میگذرانند ، همه و همه و با هر بودجه ای

انتظارات خود را بر آورده شده می بینند.

تاریخ  تمدن بودروم:


بودروم در گذشته مهد تمدنهای بسیاری بوده است . بودروم که در طول قرون گذشته مورد تعرض و اشغال بسیاری که از جزایر دریای اژه می آمدند یکی از مراکز بسیار مهم محسوب می شد.در منطقه بین İonia و Likia ، Karia که نسبت به سایرین کوچکتر است قرار دارد.
بودروم (Hali Karnassos ) یکی از شهرهای مهم کاریا شد.این منطقه ، افراد مشهوری همچون مورخ نامدار هرودوت اولین دریاسالار زنArtemisia اول و Artemisia دوم و هنرمندانی چون Leachares و Shepas را پرورش داده است.بودروم در طول تاریخ تحت حاکمیت پرسها ، مقدونیه ای ها ، امپراتوری های روم و بیزانس بوده است .

شکست بیزانس در بدروم

بیزانس در سال ۱۰۷۱ در مالازگیرت پس از شکست از آلپ ارسلان سلطان سلجوقی ، حاکمیت خود بروی آناطولی را از دست داده است . از سوی سلطان عثمانی محمد چلبی در سال ۱۴۱۵ در Halikarnassos سکونت داده شده است . شوالیه های رودوسRodos قلعه بودروم امروزی را ساخته و منطقه را تحت حاکمیت خود قرار داده اند. سلطان سلیمان قانونی که دریای مدیترانه را بصورت یک دریاچه ترک در آورده است در طی سفر خود به Rodos در سال ۱۵۲۲ همراه با Rodos بودروم را هم به سرزمین عثمانی

 

شهر ازمیر یکی از شهرهای بزرگ کشور ترکیه در غرب کشور ترکیه شهر صنعتی و مدرن

ازمیر و منطقه اژه (Izmir) موقعیت شهر بدروم در جنوب غرب کشور ترکیه
شهر ازمیر کشور ترکیه

کشور ترکیه شهر ازمیر از شهرهای صنعتی

 

ساحل دریای اژه در کشور ترکیه


کرانه های دریای اژه در کشور ترکیه از جمله زیباترین چشم اندازهای این کشور می باشند. خط ساحلی باشکوهی که آب شفاف دریای اژه به آن برخورد می کند، مملو است از کرانه های قدیمی که توسط باغهای زیتون، پرتگاههای سنگی و جنگلهای کاج احاطه شده اند.
اگر شما اسکله های ماهیگیری زیبا، روستاهای تفریحی پرطرفدار و یا بقایای تمدنهای باستانی را که گواهی بر ۵۰۰۰ سال تاریخ، فرهنگ و اسطوره می باشند ترجیح دهید، این منطقه تعطیلاتی برای همه، از دوستداران طبیعت و خورشید گرفته تا عکاسان، مشتاقان ورزش، قایقرانان و باستانشناسان ، فراهم می کند. در تمام طول ساحل، اقامتگاههایی را می توان یافت که هر سلیقه و قیمتی را در بر میگیرند.ازمیر- زادگاه هومر

سواحل زیبای ازمیر


این شهر که در زبان ترکی ” ازمیر زیبا” نام دارد، بر فراز یک خلیج بلند و باریک واقع شده که توسط کشتیها و قایقهای تفریحی، شیاردار شده است. آب و هوای آن معتدل است و در تابستان، نسیم مداوم و روح بخش دریا ،گرمای خورشید را متعادل می کند. ، این شهرکه در پشت پیاده روهای آراسته شده با نخل و خیابانهایی که خط ساحلی را دنبال می کنند ، از دامنه های کوههای اطراف با شیبهای پلکانی افقی به آرامی بالا میرود. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بوده و بندر آن فقط در رده دوم نسبت به استانبول قرار دارد. ازمیر که در تمام طول سال یک شهر بین المللی و سرزنده است،

نمایشگاه بین المللی ازمیر

در مدت جشنواره بین المللی هنر ( ژوئن و جولای ) و نمایشگاه بین المللی ( آگوست و سپتامبر ) ، بازدید کنندگان زیادی دارد.این شهر در اصل در هزاره سوم قبل از میلاد در محلی که امروزه( Bayraklı- بایراکلی) نام دارد تاسیس شد و در آن زمان با شهر ” تروی ” ، که دارای پیشرفته ترین فرهنگ در آناتولی غربی است، مشترک بود. در حدود سال ۱۵۰۰ قبل از میلاد ، این شهر تحت نفوذ قلمروی هیتی ها در آناتولی مرکزی در آمد.در هزاره اول قبل از میلاد ، ازمیر ( Smyrna- سیمیرنا) نامیده میشد و در رده مهمترین شهرهای اتحادیه ایونین ایها قرار داشت. در طول این دوره ، یکی از برجسته ترین نکات این شهر این بود که “هومر” در آنجا سکونت داشت.

فتح شهر توسط لیدی ها

فتح این شهر توسط لیدیا ایها ، در حدود ۶۰۰ قبل ازمیلاد، این دوره

را به پایان رساند.در سرتاسر دوره حکومت لیدیا ایها و متعاقب آن

فارسها در قرن ششم قبل از میلاد، ازمیر در حد محلی که کمی

کوچکتر از یک روستا بود، باقی ماند. در قرن چهارم قبل از میلاد

و در دوره سلطنت اسکندر بزرگ ،شهر جدیدی بر دامنه های

(Kadifekale- کادیفه کاله قله Pagos-پاگوس ) احداث شد.

دوره رومیان در ازمیر

دوره رومیها در ازمیر که در قرن اول قبل از میلاد آغاز شد،

دومین عصر بزرگ این شهر بود. فرمانروایی روم شرقی در

قرن چهارم دنبال شد و تا زمان پیروزی سلجوقیها در قرن

۱۱ ادامه پیدا کرد. در ۱۴۱۵ این شهر، تحت حکومت سلطان

محمد چِلبی ، به بخشی از قلمرو عثمانیها تبدیل شد.

امروزه آثار باستانی زیاد این منطقه جزو دیدنهای کشور

ترکیه محصوب می شود.

کشور ترکیه یکی از کشورهای موفق در چند سال اخیر است کشور ترکیه توانسته است خود

را به یکی از کشورهای توریستی دنیا برساند و کشور ترکیه را مطرح کند.

اطلاعات در مورد ترکیه – دیدنیهای ترکیه – کشور ترکیه –  سواحل ترکیه –

مراکز خرید ترکیه – مراکز توریستی ترکیه – شهرهای بزرگ ترکیه

کشور ترکیه کشوری در حال رشد و رو به جلو با منطقه ای بسیار زیبا

با همکاری

راهنما

هتـــل ها

نمایش هتل ها

خرید آنی بلیط با کارت شتاب

سامانه خرید و رزرو

ورود به سامانه
تمامی حقوق سایت برای شرکت پارس تراول محفوظ است . هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد - 5.053
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید: parstraveliran@